Papua Nová Guinea & Západní Papua

Papua

Papua je synonymum pro druhý největší ostrov světa – Nová Guinea, který je rozdělen na dvě politické části. Samostatný svobodný stát, Papua New Guinea zabírá celou východní polovinu ostrova. Západní část ostrova patří k Indonésii, místními lidmi je neoficiálně nazývána West Papua. Od roku 2001 je rozdělena na dvě provincie Irian Jaya a Provincie Papua, Indonésie (vychází ze speciálního Autonomního zákona č. 21/2001 pro provincii Papua, platícího od 1. 1. 2002)

Papua Satelite Map

Carstensz Pyramid (Puncak Jaya)

Carstensz Pyramid

Stěna Carstenszovy Pyramidy Photo©Jahodape­tr.cz

Carstensz Pyramid (Puncak Jaya) 4887 m (16023 ft) je nejvyšším vrcholem Nové Guinei, Austrálie a Oceánie. Vrchol Carstenszovy pyramidy je často pokryt sněhem. Pod vrcholem je Carstenszův ledovec. To je velmi neobvyklé, protože se nacházíme pouhé 4° jižně od rovníku"

Ostrov Nová Guinea

Nová Guinea je jedním z nejdivočejších ostrovů na světě. Kromě nezměrného přírodního bohatství se zde nachází také dnes neuvěřitelné kulturní bohatství přírodních národů. Korowai a Kombai – stromoví lidé, Yali – trpasličí národ negritů, Asmat – dnes již legendární kanibalové, národy z povodí řeky Mamberámo, „parukáři“ Huli, Mudmans z vesnice Asaro , kmeny z povodí řeky Sepik .

Kromě expedic jsou velmi zajímavé festivaly ve městech Goroka a Mt. Hagen. Ani na známý ostrov Vanuatu není z Papui daleko…