Pojeďte na Papuu právě s námi

Proč? Protože jsme skutečně nejlepší ze všech". Stovka expedic za čtvrt století!

Jsme mnohem zkušenější než místní průvodci, protože jsme na rozdíl od nich dobře obeznámeni se všemi důležitými odlehlými oblastmi na Papue.** Náš průvodce Petr Jahoda je místními lidmi nazýván „Orang Papua“. – Orang Papua v češtině znamená Papuánský muž.

Papua-Stromoví lidé-kmen Kombai

Josef Bojanovský Photo©Petr Jahoda

Papua-stromoví lidé-kmen Kombai

Náčelník Kombaiů s ženou Photo©Josef Bojanovský

Papua-stromoví lidé-kmen Kombai

Náčelník Kombaiů Photo©Josef Bojanovský

Některé z fotek na našich webových stránkách pocházejí přímo od našich klientů. Nejlepší jsou od pana Josefa Bojanovského. Byly foceny v roce 2005 během expedice ke Stromovým lidem Korowai a Kombai a Asmat. Na těchto webových stránkách můžete také najít zajímavé fotky od ostatních našich klientů: Ivo Franz Pindur (Německo), Paní Bibiana Fair (Canada), MVDr. Luděk Uzel (ČR), Petr Kožela (ČR), Steven Groot (Holandsko) a mnoha dalších".

Naši klienti často „pořídí“ lepší fotky než jejich průvodci,a to navzdory faktu, že Petr Jahoda je profesionální fotograf. Ptáte se, jak je to možné?" Vynakládáme maximální úsilí, pokud jde o péči a zajištění potřeb našich klientů. Klienti, nikoli fotografování, jsou prioritou veškerého času stráveného na expedicích. Milujeme Papuu stejně jako místní obyvatele. To je důvod, proč jsme schopni se dostat k tak uzavřeným domorodcům a proč jsou k nám tak přátelští.

Nejen muži, ale i ženy se pravidelně zúčastňují našich většinou náročných expedic. Nejstarší muž, který s námi byl na expedici , měl 61 let. (Expedice Yali – kanibalové z hor 2002), nejstarší žena měla přes šedesát let (expedice Stromoví lidé – Korowai a Kombai 2016). Nejen fotografové, ale také profesionální kameramani z různých zemí světa. Jeden z nich je Jaromír Gieczek (ČR), který natočil pro Českou televizi šestidílný dokument o Papui. Části našich expedic tvoří turisté stejně jako profesionálové

Myslíte, že znáte někoho, kdo zná Papuu lepe než my?

Čtěte dále. Jestliže Vaše odpověď zní ano, dejte nám vědět!

Západní Papua – Irian Jaya a Papua Nová Guinea – s průvodcem Petrem Jahodou – horolezcem, publicistou, novinářem a prezidentem Českého klubu cestovatelů.

Papua byla jeho nejvzrušující životní zkušeností – strávil na Papui víc než čtyři roky svého života.

Více než 20 let expedic a zkušeností na Nové Guinei.

Téměř stovka expedic do odlehlých oblastí.

Petr Jahoda, náš průvodce Papuou a na Carstensz Pyramid, je autorem série následujících knih z „Nejdivočejších míst světa“

Kniha Petra Jahody „Nazí a divocí“
Kniha Petra Jahody „Kanibalové z hor“
Kniha Petra Jahody "S horským kolem na dno Afriky "
Fotopublikace Petra Jahody „Žijící lidé pravěku“
Kniha Petra Jahody „Velké africké dobrodružství“

Petr Jahoda je autorem sedmi cestopisně etnografických knih. Jedna z nich pojednává jen o Papui a další dvě pojednávají o Papui a okolních oblastech. V posledních letech tráví velkou část roku na Papui.

Petr Jahoda v kmeni stromových lidí Kombajů – nížinná západní Papua

Petr Jahoda v kmeni Kombajů – Stromových lidí Photo©Josef Bojanovský

Petr Jahoda mluví s Yali Mabel, náčelníkem Daniské vesnice

Petr Jahoda ve vesnici Daniů Photo:Pavel Vacha

Carstensz Pyramid summit

P.Jahoda a M.Caban na vrcholu Carstensz Pyramid Photo: horolezec z Chilského týmu

Petr Jahoda byl pověřen organizací expedice na Carstensz Pyramid pro dobře známého českého horolezce Miroslava Cabana. Miroslav Caban je první Čech, který dokončil projekt Seven Summits a druhým mužem, který vystoupil na Mount Everest bez použití kyslíku v projektu Seven Summits. Prvním byl Reinhold Messner. Petr Jahoda vylezl na Carstensz Pyramid spolu s Miroslavem Cabanem.

Ahoj, pojďte se mnou na překrásnou Papuu

Petr Jahoda

Pojďte se mnou na „mou“ Papuu – Petr Jahoda Photo: Steven Groot (Netherlands/Dut­ch)

Papua je nejlepším místem na světě, jaké můžete navštívit. Věřte mi. Skutečně jsem tam strávil mnoho času. Neznám zajímavější místo na naší planetě. Papua je ztraceným světem. Můžete tu najít věci, o kterých jste si mysleli, že dávno přestaly existovat. Během posledních deseti let jsem zde strávil celkem víc než 4 roky, stále to není dost. Není to zvláštní? Pojeďte se mnou a já vám ukážu to nejlepší na Papui. Těším se, že budu moci být Vaším průvodcem.

Váš Petr Jahoda

Papuánský a horský průvodce