Stromoví lidé, Korowai – část cesty na kanoích

fotografie naleznete také zde: Fotoalbum: Papua – poslední expedice

Papua-Kombai-tree people tribe

Korowai, starý muž Photo©Petr Jahoda

Papua-Kombai-tree people tribe

Korowai, maminka s dítětem Photo©Petr Jahoda

Papua-Kombai-tree people tribe

Stromový dům Photo©Petr Jahoda

2016

23.7. – 9.8.2016 code – strom-0160723
24.9. – 10.10.2016 code – strom-0160924
22.10. – 7.11.2016 code – strom-0161022
19.11. – 5.12.2016 code – strom-0161119

Program

Den 1: Účastníci se setkají na letišti v Jakartě (Indonésii) v pozdních večerních hodinách. Poté odlet na Papuu.
Den 2 – 3: Trekking k vodopádu v Sentani (Jayapura), vyřízení nutných povolení v provincii Papui, relaxace u hotelového bazénu.
Den 4 – 14: Pravidelným letem odlet do cílové destinace, pronájem motorových kanoí a několikahodinová plavba nádhernou džunglí do oblasti Korowajských vesnic. Trekking přes území kmene Korowaiů. Budeme pozorovat život a práci lidí z kmene Korowai.
Den 15 a 16: Stejnou cestou po řece dolů, odlet najatým letadlem do Wameny – údolí Baliem. (fakultativně) Prohlídka památek ve Wameně, místní tržiště a návštěva kmene Lani (krátká show). Návštěva vesnice kmene Dani: Mumie v Jiwice, rozdělávání ohně, pečení prasete, fascinující, rekonstrukce bitvy, tance, zpěv, výlet k solnému jezeru a pozorování, jak se sůl získává pomocí kmenů banánových palem.
Den 17 a 18: Odlet letadlem do Sentani (Jayapura) hlavního města Indonéské provincie Papua. Prohlídka památek a nákup suvenýrů na tržišti v Hamadi. Odlet do Jakarty a následně domů.

DALŠÍ FAKULTATIVNÍ PROGRAM Možnost prodloužení expedice kvůli potápění na severu Sulawesi (ostrov Manado-Bunaken a Lembeh Strait). Tyto oblasti jsou k potápění jedny z nejlepších míst na světě. Dokonce National Geografic natočila reportáž na Lembeh Strait  – 11/2005) Je zde také možnost potápění přímo v západní části Papuy, která je možná k potápění tím nejlepším místem na světě. Toto označení získala kvůli rozmanitosti korálových ostrovů, kvantitě a rozmanitosti ryb a velkému množství jiných mořských zvířat včetně osmi druhů trpasličích mořských koníků". Můžete také navštívit observatoř Manatee – fantastická zkušenost. Kontaktujte nás prosím, pokud chcete podrobnější informace. Pro naše klienty organizujeme výlety s možností potápět se za standardní ceny místních obchodů nabízejících tyto služby. Doporučujeme pouze ty, které jsou opravdu dobré a velmi dobře vyzkoušené.

Papua-Kombai-tree people tribe

Život ve stromovém domě Photo©Petr Jahoda

Papua-Kombai-tree people tribe

Trekking tropickou džunglí je nelehký a „vlhký“ – brazilský kameraman filmující Korowaie poutá jejich pozornost Photo©Petr Jahoda

Cena zahrnuje:
Veškeré ubytování v místních hotelech střední třídy (během treku v chýších domorodců nebo ve vlastních stanech), veškerou vnitrozemskou přepravu, leteckou přepravu z a do Wameny, plavbu motorovými kanoemi, možnou plavbu ve vydlabaných loďkách domorodců, česky mluvícího průvodce s výbornou znalostí tamního prostředí a kde je potřeba také místního průvodce. Cena zahrnuje také vybavení potřebné pro bezpečnost expedice: satelitní navigaci GPS a satelitní telefon. Naši klienti mohou využít satelitní telefon pro soukromé hovory (poznamenáváme, že je nutné si k tomu vyžádat souhlas vašeho průvodce).

Cena nezahrnuje: Letenku z Jakarty na Papuu – provincii Indonésie (Jayapura- Sentani) a zpět do Jakarty, letenku do Asie (Jakarty) a zpět, víza, potraviny, nosiče potřebné během treku, vstupné na atrakce a další povolení k fotografování a filmování.