Papua Festival Wamena – 1 týden

Obvykle kombinujeme cesty na na Papuánské festivaly s našimi expedicemi – – data expedic bývají vybírána tak, aby odrážela data festivalů. Podívejte se prosím do rozpisu termínů a zvažte zda nemáte zájem o nějakou kombinaci. Zkoušíme zkombinovat dohromady návštěvu festivalu ve Wameně s návštěvou festivalu Mount Hagen, který se koná krátce po festivalu ve Wameně. Tato alternativa samozřejmě závisí na termínech konání obou festivalů.

2016

srpen/září – termín dosud nebyl vyhlášen, doporučujeme případně přidat jako fakultativní výlet k expedici ke Stromovým lidem

Program

Den –2: Účastníci se setkají na letišti v Jakartě (Indonésii) v pozdních večerních hodinách, poté odlet na Papuu.
Den –1: Zbytek účatníků se ke skupině připojí v Setni (Jayapura). Trekking k vodopádům v Sentani, vyřízení nutných povolení v provincii Papui , možnost relaxace u hotelového bazénu.

Den 1: Odjezd do Wameny, prohlédnutí památek ve Wameně, návštěva místního tržiště.
Den 2 – 6: Festival ve Wameně a sousedních vesnicích. Budeme jezdit najatým autem od vesnice k vesnici podle programu festivalu. Festival ve Wameně je méně profesionální než festivaly na Papui Nové Guinei. Na druhou stranu je však mnohem více přírodní, protože mnoho účinkujících kmenů stále dodržuje staré tradice jejich každodenního života. Festival ve Wameně (v údolí Baliem) se nekoná ve městě, ale na velké ploše v divočině.
Den 7: Návštěva vesnice kmene Dani: Mumie v Jiwica, rozdělávání ohně, pečení prasete, fascinující rekonstrukce bitvy, tance zpěv, výlet k solnému jezeru, kde budeme pozorovat, jak se získává sůl, pomocí kmenů z banánových palem.
Den 8: Odlet letadlem do Sentani (Jayapura) hlavního města Indonéské provincie Papua. Prohlédnutí památek a nákup suvenýrů na tržišti v Hamadi.
Den 9: Odjezd do Jakarty – účastníci, kteří mají letecké spojení odlétají, ostatní stráví noc v Jakartě a odlétají následující den. (Den 10)

FAKULTATIVNÍ PROGRAM Možnost prodloužení expedice kvůli potápění na severu Sulawesi (ostrov Manado-Bunaken a Lembeh Strait. Tyto oblasti jsou k potápění jedny z nejlepších míst na světě. Dokonce National Geografic natočila reportáž na Lembeh Strait  – 11/2005) je zde také možnost potápění přímo v západní části Papui, která je možná k potápění tím nejlepším místem na světě. Toto označení získala kvůli rozmanitosti korálových ostrovů, kvantitě a rozmanitosti ryb a velkému množství jiných mořských zvířat včetně 8 druhů trpasličích mořských koníků". Můžete také navštívit observatoř Manatee – fantastická zkušenost. Kontaktujte nás prosím, pokud chcete podrobnější informace. Pro naše klienty organizujeme výlety s možností potápět se za standardní ceny místních obchodů nabízejících tyto služby. Doporučujeme pouze ty, které jsou opravdu dobré a velmi dobře vyzkoušené.

Cena zahrnuje: Leteckou přepravu z Jayapury-Sentani do Wameny a zpět, veškeré ubytování v místních hotelech střední kvality, vnitrozemská přeprava vstupné na festival a česky mluvícího průvodce s výbornou znalostí tamního prostředí.

Cena nezahrnuje: Cenu letenky do Asie (Jakrty) a zpět, let z Jakarty na Papuu provincii Indonésie (Jayapura – Sentani) a zpět (po dohodě můžeme zajistit rezervaci), indonéské vízum, potraviny, v stupné na atrakce mimo festival, a případná povolení k fotografování a filmování. Nicméně fotografování a filmování by mělo být zahrnuto ve vstupném na festival.