Stromoví lidé Kombai

Termín: plánujeme na rok 2016 – Expedice na objednávku, dle zadání odlet možný z Prahy nebo z Vídně (Rakousko) – prosím sdělte nám, co preferujete.

Film z expedice ke kmenům Stromových lidí – Korowai a Kombai

fotografie naleznete také zde: Fotoalbum: Papua – poslední expedice

Papua-Kombai-tree people tribe

Kombai – Stromoví lidé Photo©Josef Bojanovský (Česká republika)

Papua-Kombai-tree people tribe

Kombai – Stromoví lidé Photo©Ivo Franz Pindur (Německo)

Papua-Kombai-tree people tribe

Kombai – Stromoví lidé Photo©JahodaPe­tr.com (český Papua Guide)

2016

20.2. – 6.3.2016 code – strom-0160220
9.7. – 24.7.2016 code – strom-0160709
5.11. – 20.11.2016 code – strom-0161105

*Pozn.: Toto je jedna z posledních expedic, doufáme, že není poslední. Lidé na Papui se chtějí civilizovat a navíc je na ně v tom to směru vyvíjen silný tlak…

1–2. den: let do Jakarty a následně na Papuu – Indonésie.
3. den: TREKKING K VODOPÁDU, vyřízení nutných povolení k pobytu v provincii Papua a KOUPÁNÍ.
4. – 11. den: odlet malým PRONAJATÝM LETADLEM do džungle, trekking územím kmene KOROWAI na území kmene KOMBAI. NOCLEHY ve stanech a VE STROMOVÝCH DOMECH, 1 – 2 celodenní pobyty a pozorování KÁCENÍ A ZPRACOVÁNÍ SÁGOVÉ PALMY primitivními nástroji, nebo získávání ságových červů, možná i SETKÁNÍ S NÁČELNÍKEM KOMBAJŮ. Uvidíme KAMENNÉ SEKERY, kostěné hroty šípů, NÁHRDELNÍKY Z KOSTÍ a zubů zvířat, večer nádherné KOMBAJSKÉ ZPĚVY…
12.-13. den: pronajatým misionářským LETADLEM do WAMENY – BALIEMSKÉ ÚDOLÍ, (fakultativně) prohlídka Wameny, místní tržnice a případně návštěva kmene LANI (krátká show), návštěva vesnic kmene DANI, prohlídka MUMIE v Jiwice, PEČENÍ PRASETE, rozdělávání ohně, fascinující rekonstrukce BOJE, TANCE, ZPĚVY, cesta k SOLNÉMU JEZÍRKU a pozorování primitivního ZÍSKÁVÁNÍ SOLI.
14.den: Odlet do Sentani, prohlídka Jayapury, hlavního města indonéské provincie Papua a NÁKUP SUVENÝRŮ, nebo RELAX U HOTELOVÉHO BAZÉNU. 15–17.den: odlet do Jakarty a následující den do ČR.

DALŠÍ MOŽNOSTI FAKULTATIVNÍCH POBYTů: možnost prodloužení o POTÁPĚNÍ v nejkrásnějších lokalitách světa (Papua – NP Raja Ampat, Sulawesi – ostrov Bunaken, nebo úžina Lembeh – lze i kombinovat), nebo ŠNORCHLOVÁNÍ na ostrovech BIAK a PADAIDO, případně je možné zařídit pobyt na BALI.

Papua-Kombai-tree people tribe

Kombai – Stromoví lidé Photo©JahodaPe­tr.com

Papua-Kombai-tree people tribe

Trekking tropickým pralesem je nelehký a hlavně „vlhký“ – slečna Eva filmuje svého kamaráda se Stromovými lidmi – Kombaiské území – Papua Photo©JahodaPe­tr.com

Cena zahrnuje:
2 x let pronajatým misionářským letadlem, let z Wameny do Jayapury, pronájem vozidel ve Wameně a v Jayapuře, veškeré ubytování v hotýlcích střední třídy (na treku spíme ve vlastních stanech, nebo ve stromových domech společně s domorodci), veškerou potřebnou společnou dopravu v místě, česky hovořícího průvodce s výbornou znalostí prostředí a kde bude potřeba i místního průvodce, informační materiály.

Cena nezahrnuje:
Indonéské vízum, letenky z Evropy do Jakarty a zpět, letenky z Jakarty na Papuu a zpět vč. odletových tax, fakultativní programy, poplatky za atrakce a fotografování či filmování, vstupy do vesnic a poplatek za shlédnutí mumie či posvátné jeskyně Daniů, pojištění, stravu a nosiče.

Film z expedice ke kmenům Stromových lidí – Korowai a Kombai