Tajemné Mamberamo – 2 týdny

Mamberamo River

Mysterious Mabreamo Photo©JahodaPe­tr.com (Papua guide)

2016

3.9. – 17.9.2016 code – mam-0160903

Program expedice:

Den 1: Setkání účastníků expedice na letišti v Jakartě (Indonésie) v pozdních večerních hodinách. Poté odlet na Papuu.
Den 2: Trek k vodopádům v Sentani (Jayapura), vyřízení důležitých povolení na Papui. Možnost relaxace v hotelovém bazénu.
Den 3: Brzy ráno odlet malým misijním letadlem do nížinné džungle. Najmeme si nosiče a půjdeme do poslední civilizované vesnice. Poté strávíme ve vesnici noc.
Den 4 – 13: Den 4 – 13: Trek k horskému kmeni Vano – výrobcům nejlepších kamenných sekyr na Papui – legendární vesnice Ja-Li-Me – prvním místem výroby kamenných sekyr v údolí řeky. Ve vesnici budeme 2– 3 dny – pozorovat jak staví svá primitivní lešení a používají oheň k „těžbě“ kamene, štípou ho na kusy a tvarují ho, aby vypadal, jako hlava sekyry. Tito lidé a vesnice Ja-li-me jsou popsány slavným cestovatelem a horolezcem Heinrichem Harrerem v knize „Přicházím z doby kamenné“. Od dob Heinricha Harrera se toho mnoho nezměnilo. Po několika dnech strávených s těmito přátelskými lidmi se vrátíme zpět na místo přistání. Poté se budeme plavit na malém člunu k bojovníkům řeky Mamberamo, abychom viděli muže se slaměnými čepicemi, sukněmi a „kasuářími“ ocasy.

Den 14: Odlet letadlem do Sentani (Jayapura) hlavního města Indonéské provincie Papua. Prohlédnutí památek a nakupování suvenýrů na trhu v Hamadi.
Den 15: Odlet do Jakarty – účastníci expedice, kteří mají letecké spojení odletají a ostatní stráví noc v Jakartě a odlétají následující den (den 16).

FAKULTATIVNÍ PROGRAM Možnost prodloužení expedice kvůli potápění na severu Sulawesi (ostrov Manado-Bunaken a Lembeh Strait. Tyto oblasti jsou k potápění jedny z nejlepších míst na světě. Dokonce National Geografic natočila reportáž na Lembeh Strait  – 11/2005) je zde také možnost potápění přímo v západní části Papui, která je možná k potápění tím nejlepším místem na světě. Toto označení získala kvůli rozmanitosti korálových ostrovů, kvantitě a rozmanitosti ryb a velkému množství jiných mořských zvířat včetně 8 druhů trpasličích mořských koníků". Můžete také navštívit observatoř Manatee – fantastická zkušenost. Kontaktujte nás prosím, pokud chcete podrobnější informace. Pro naše klienty organizujeme výlety s možností potápět se za standardní ceny místních obchodů nabízejících tyto služby. Doporučujeme pouze ty, které jsou opravdu dobré a velmi dobře vyzkoušené.

FAKULTATIVNÍ PROGRAM 2: Wamena: 1 – 3 denní program s místními průvodci (kteří mluví plynulou angličtinou). Návštěva vesnice kmene Daniů: Mumie v Jiwica, rozdělávání ohně, opékání prasete, fascinující rekonstrukce bitvy, tanec zpěv, výlet k solnému jezeru a pozorování, jak je sůl získávána používáním kmenů z banánových palem.

Papua – Mamberamo – Vano tribe – Stone axe maker

Mamberamo – Vano Photo©JahodaPe­tr.com(Papua guide)

Papua – Mamberamo – Vano tribe – Stone axe maker

Mamberamo – Vano Photo©Petr Kožela

Papua – Mamberamo – Vano tribe – Stone axe maker

Mamberamo – Vano Photo©JahodaPe­tr.com (Papua guide)

Cena zahrnuje:
Veškeré ubytování v místních hotelech střední kvality (během treku v chýších domorodců nebo vlastních stanech), veškerou vnitrozemskou dopravu, leteckou přepravu z a do Wameny, dva lety najatým malým letadlem, plavbu malým motorovým člunem a možnost výletu ve vydlabaných loďkách domorodců, česky mluvící průvodce s velmi dobrou znalostí místní kultury a kde je třeba, také místní průvodce. Cena také zahrnuje vybavení nutné pro bezpečnost expedice: satelitní navigace GPS a satelitní telefon. Naši klienti mohou využít satelitní telefon k soukromým hovorům (poznamenáváme, že je nutné vyžádat si souhlas vašeho průvodce).

Cena nezahrnuje: Letenku z Jakarty na Papuu provincii Indonésie (Jayapuara _Sentani) a zpět do Jakarty, letenku do Asie (Jakarty) a zpět, indonéské vízum, potraviny, nosiče potřebné během treku vstupné na atrakce, platby za povolení k focení a filmování