SPANILÁ JÍZDA SRÍ LANKOU A PODMOŘSKÝ RÁJ NA MALEDIVÁCH aneb SRÍ LANKA na skútrech

On the road za památkami, divokými zvířaty, posvátnými místy, mezi čajovými plantážemi a božskými plážemi. S PETREM JAHODOU a TOMÁŠEM PETREM – bývalým reportérem časopisu Koktejl. Na Srí Lance nám bude vlát vítr kolem uší a na Maledivách se budeme plážovat, šnorchlovat, nebo potápět. Bude to jízda, kterou si všichni parádně užijeme!!!

Nabízíme akční styl poznávání malebného ostrova Srí Lanka. Každý v sedle vlastního skútru. Budete pány svého času, zastavíte, kde se vám zlíbí, a zažijete pocit volnosti a adrenalin z jízdy. To I NA MÍSTECH, KAM VÁS BĚŽNÉ CESTOVKY NEVEZMOU. Trip podnikneme s velmi malou skupinou lidí, abychom se mohli každému věnovat. Pro vysoký komfort cesty s námi pojede doprovodné vozidlo na bagáž, popřípadě pro ty, kteří si potřebují od skútru na chvíli odpočinout. Na Srí Lance je tolerance alkoholu pro řidiče 0,8 promile, takže se nemusíme bát případného „zbytkáče“.

Program na Maledivách je fakultativní, tedy se ho účastní jen Ti z Vás, které zajímá moře, bělostné pláže a hlavně úžasný podmořský život. Bude možné se potápět, šnorchlovat nebo se jen projet na „glass boat“, lodi se skleněným dnem, kdy máte pod sebou podmořské akvárium. Zaplatíte jen to, co sami utratíte. Cesta JEN ZA NÁKLADY. No řekněte sami: Maledivy na týden za 10 tisíc!!! To je supr cena!

Cestu s námi může podniknout i malá skupinka, která preferuje jízdu autem. Pro max. 4 osoby připravíme namísto skútrů osobní vůz.

Užijeme si netradičního způsobu cestování s důrazem na naplnění individuálních prožitků klientů. Přiblížíme se místnímu způsobu života a zažijeme obrovskou míru volnosti.

Program je namixován tak, abychom viděli tradiční pecky Srí Lanky i atraktivní místa, která běžní turisté nenavštěvují. To proto, abychom si udělali obrázek i o tom, jak pestrý je život na ostrově mimo turistická centra.

Program je namixován tak, abychom viděli tradiční pecky Srí Lanky i atraktivní místa, která běžní turisté nenavštěvují. To proto, abychom si udělali obrázek i o tom, jak pestrý je život na ostrově mimo turistická centra.

Cesta začne v pohodovém plážovém letovisku Unawatuna. Pokračuje přes legendární čajové plantáže s domorodými tamilskými sběračkami čajových lístků. Vůně čajovníku nás bude provázet téměř celou cestu. Průjezd křivolakými silničkami mezi horskými plantážemi vám vyrazí dech.

Vrcholem zájezdu, a to doslova, je výlet na posvátnou Adamovu horu. Noční výstup s následným rozbřeskem, který promítne do mlžné krajiny magický trojúhelník, je pohled, který si nesmíme nechat ujít.

Město Kendy je považováno za náboženské centrum Srí Lanky. V chrámu Buddhova zubu je prý ukryta stejnojmenná Buddhova relikvie. Okolí paláce je prošpikováno buddhistickými památkami a má v sobě ohromný spirituální náboj. Uvidíme tradiční kendijské tance, často doprovázené ohňovými efekty.

V okolí Kendy se nacházejí zahrady koření, ve kterých se seznámíme s exotickými rostlinami, které se využívají v gastronomii a především v tradiční ayurvédské medicíně. Milovníci tropické flóry si nenechají ujít botanickou zahradu. Zlatým hřebem bude návštěva soukromého slonince, kde se projedeme na slonovi a na závěr slona za odměnu umyjeme.

Cesta vlakem skrz Hortonské pláně je jedním z nejkrásnějších krajinářských zážitků. Vlak jede pomalu dramatickým horským terénem, který se často halí do mlžných závojů. Trasu zpestřují prodavači různých lahůdek. Jízda vlakem je návratem do atmosféry staré dobré Anglie.

Na Srí Lance je mnoho rezervací s velkým počtem volně žijící zvěře. Dominují jim stáda slonů, kterých žije na celém ostrově kolem 4000 kusů. V rezervacích jsou k vidění krokodýli, velké množství ptáků, antilopy, vodní buvoli, varani a vzácně i levhart a medvěd pyskatý.

Okolí města Nuwara Elyia je označováno za zahradu Srí Lanky. Ochutnáme špičkové tropické ovoce, které se nedá srovnat s tím, co známe ze supermarketu. Na trhu jsou k dostání legendární somersetské jahody. Samozřejmě i mango, papája, liči, avokádo, citrusy, mučenky, chlebovník a smrdutý durian.

V oblasti Lahugala jsou roztroušené málo navštěvované památky, jako například chrám Magul Maha Viharaya. Historii starobylých ruin lze sledovat již od 2. st. př. n. l.

Jižní pobřeží je poseté plážemi, kde se relaxuje, šnorchluje a surfuje. Pořádají se odsud výpravy za kytovci. Konečným bodem je město Galle, s nádherným historickým centrem, koloniálními kavárnami i moderními nákupními centry.

Program:

1. den: přílet, transport minibusem z Kolomba do přímořského letoviska Unawatuna. Welcome drink a večeře v Blow hole rest s českým menu.

2.den: zapůjčení skútrů, instruktážní jízda a odjezd směr vesnice Horagoda, návštěva „snake mana“, ayurvédského lékaře s ukázkou jedovatých i nejedovatých hadů ostrova. Spánek v okolí Deniyaya (celkem cca 70 km).

3. den: transfer na sever pod Adamovu horu. Průjezd malebnou krajinou s čajovníkovými terasami. Spánek v malebné turistické vesnici Dalhausie (celkem cca 120 km).

4. den: výstup na Adamovu horu – jedno z nejposvátnějších míst Srí Lanky. V 6:00 svítá. Uvidíme magický rozbřesk, kdy se Adams Peak promítne do údolí jako triangl Božího oka. Přejezd směr Nuwara Elyia, město označované jako zahrada Srí Lanky. Ochutnávka čerstvého ovoce. Můžeme navštívit jediný srílanský hřebčín a svézt se na koni. Pro fajnšmekry je tu golfový green (celkem cca 80 km).

5. den: transfer směr Kendy. Průjezd hornatým terénem s čajovými plantážemi. Návštěva továrny na výrobu čaje. Prohlídka svatého města Kendy. Návštěva slavného chrámu Buddhova zubu. Ohňové tance – tradiční show (celkem cca 80 km).

6. den: okolí Kendy. Botanická zahrada Peradeniya, návštěva proslulých zahrad koření – necháme se depilovat přírodní mastí? Návštěva malého slonince poblíž Kegalle. Svezeme se na slonech a na závěr slona umyjeme v řece. Umyje i on nás? Návrat do Kendy (celkem cca 80 km).

7. den: skútry necháme zaparkované a přesuneme se vlakem, jednou z nejkrásnějších vlakových tras, skrz Hortonské pláně, do města Haputale. Ochutnáme místní specialitu – pražené česnekové palice obalované v chilli.

8. den: trek v Hortonských pláních a přesun vlakem zpět do Kendy.

9. den: návštěva skalního chrámu Sigiriya, který je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Mystické místo usazené na impozantním skalním monolitu.

10. den: transfer k přírodní rezervaci Wasgomuwa. Návštěva jedné z největších srílanských rezervací se stády slonů (celkem cca 90 km).

11. den: Védská vesnice Dambana. Návštěva posledních původních obyvatel ostrova, kteří velmi dlouho odolávali novodobým civilizačním tlakům.

12. den: transfer do oblasti Lahugala. Kdo bude chtít, přespí v chatě u Vikiho a uvidí slony, kteří relaxuji u jeho boudy (celkem cca 140 km).

13. den: návštěva prastarých památek v oblasti Lahugala (celkem cca 120 km).

14. den: podél jižního pobřeží do plážového centra v Mirisse. Cestou návštěva Rock temple Mulkirigala. Skákání v surfařských vlnách v Mirisse, šnorchlování. Možný půldenní výlet lodí za modrými velrybami a delfíny (celkem cca 130 km).

15. den: Návrat do Unawatuny. Koupání, šnorchlování. Rozlučková večeře z tuňáka a dalších rybích specialit (celkem cca 40 km).

16. den: Vrácení skútrů. Prohlídka města Galle. Starobylé koloniální centrum. Nákup dárků. Tradiční ayurvédská masáž a relax v plážovém centru. Transfer na letiště v Kolombu. Odlet do Prahy.

Část skupiny se vypraví dál na Maledivy. Letenka Srí Lanka – Maledivy a zpět vyjde cca na 6000 Kč, a dál bude záležet na každém, co kde za co utratí. Komu stačí spát na pláži, má ubytování zdarma, kdo potřebuje luxusní hotel, bude spát za draho. Komu stačí šnorchlování, zas ho to nebude stát skoro nic, kdo se chce potápět, bude si muset zaplatit ponory a zapůjčení vybavení atd? My si za Maledivy nebudeme účtovat nic.

Termín: od 11.3.2017 do 18.3.2017

V ceně je zahrnuto: vízum, ubytování střední kategorie v dvoulůžkových pokojích*, pronájem skútrů + palivo na celou cestu, doprovodné vozidlo na zavazadla včetně řidiče, vstup do komplexu Sigiriya a návštěva přírodní rezervace Wasgomuwa včetně terénního vozidla a rangera, průvodce s dobrou znalosti prostředí, informační materiály. Pro ty, kteří zvolí cestu autem místo skútrů, je v ceně pronájem osobního automobilu + palivo.

s výjimkou 12. dne, na který je možné vzít s sebou vložku do spacáku nebo lehkou přikrývku, karimatku, lehoučký spacák.

Cena nezahrnuje: Letenku (letenka Praha-Colombo-Praha cca 15.000 Kč), stravu, pojištění*, fakultativní výlety (na Srí Lance i na Maledivy, který navazuje na program na Srí Lance), poplatky za atrakce, vstupy do chrámů a poplatek za vstup do domorodé vesnice.

Doporučujeme velmi výhodné členství v Alpenverein, které obsahuje i výborné pojištění léčebných výloh na celý rok za pouhých 1600 Kč (přibližně). V případě zájmu o toto pojištění se informujte u nás, řekneme Vám, kde je možné ho zakoupit.

MALEDIVY, podmořský ráj, takové mořské Ngoro – Ngoro